post

Pobjedom nad Višegradom RK Kozara izbila na 7. mjesto prvenstvene tabele Prve m:tel lige RS

RK “Kozara” – RK “Višegrad” 26:24 (15:11)

Gosti bolje otvaraju utakmicu. Nakon vodstva gostiju 2:3 u 7. minuti utakmice u narednih 5 minuta pravimo seriju 4:0 i okrećemo prednost na svoju stranu,koja je u 12. minuti iznosila 6:3. Na poluvrijeme odlazimo sa prednošću od 4 gola 15:4. Dobro otvaramo drugo poluvrijeme utakmice i u jednom trenutku naša prednost iznosi +5 za našu ekipu. U 48. minuti utakmice dolazi do strahovitog pada u igri i gosti prave seriju 0:4 i rezultat je u tom trenutku 22:21 za našu ekipu. Nakon toga utakmica se igra gol za gol, da bi naša ekipa u 58. minuti napravila seriju 2:0 i rezultat je u tom trenutku iznosi 26:23. Do kraja utakmice gosti su uspjeli da postignu jedan pogodak, što je dalo konačan rezultat 26:24 za ekpu domaćina.

Strjelci : Stanić G. 6 golova, Đenadija D. i Kondić D. po 5 golova, Stijović D. 4 gola, Handanagić H. 3 gola, Kos M. 2 gola, Mulalić K. 1 gol.

Na golu odličan Cvijanović sa 10 odbrana, i mladi Vuleta koji je opet odbranio sedmerac u momentima kada se lomio rezultat. Ovom pobjedom ekipa Kozare se popela na 7 poziciju na tabeli Prve lige RS.

U gostujućoj ekipi najbolji pojedinac je bio Racković Đorđo sa postignutih 6 golova.

Sledeće kolo naši rukometaši putuju u goste ekipi RK Mladost u Banja Luku, utakmica je na programu 12.05.2021.